Rezervujte ubytování na tel.:
+420 412 554 286
Rezervace ubytování online.

Doporučujeme

Hotel Bellevue
Cena od: 500 Kč os./noc
Apartmá Pštrosí farma Zbyny
Cena od: 300 Kč os./noc
Apartmá Vila Terezie
Cena od: 540 Kč os./noc
Hotel Bezděz
Cena od: 733 Kč os./noc
Přidat hotel 
Víte že…

Víte, že pevnost Josefov přišla císaře Josefa II. na celé jmění? Panovník, který dal za její vystavění přes deset milionů zlatých, se prý po jejím dokončení divil, že za tolik peněz není celá ze zlata.Přírodní zajímavosti

Králův stolec je nejvyšší ze skalních bloků v okolí. Najdete ho pouhé 2 km na východ od Doks. Podle pověsti na něm rád odpočíval Karel IV. a kochal se pohledem na své vodní dílo.

O kilometr dál se rozkládá národní přírodní rezervace Břehyně – Pecopala. V ní se nachází Břehyňský rybník, který se řadí k těm nejstarším v Čechách. Pochází z roku 1287. Plavky s sebou brát nemusíte, platí zde zákaz koupání. Do rezervace patří i vrch Pec, nebo-li Pecopala (451m).

Pod podivným názvem Swamp se skrývá bažina slatinného charakteru uchovaná na naplavených píscích. Je to jedno z nejmenších míst na světě s výskytem největšího počtu řas a sinic.Tato oblast byla ještě donedávna nepřístupným vojenským prostorem. Můžete se tu procházet tajemnými roklemi, bizarními skalními útvary (např. Skalní brána – miniatura Pravčické brány).

Severně od Starých Splavů leží Provodínské kameny, z kterých nejvýše vyčnívá Lysá skála (419m) známá také jako Spící panna, kvůli podobě obličeje ležící dívky. Kdo se na ni vyšplhá, toho čeká za odměnu nádherná vyhlídka do kraje.

Západně od Starých Splavů, v romantickém lese, se skrývá Braniborská jeskyně. Jde o pískovcovou polojeskyni, která sloužila v 18. století v dobách válek jako úkryt pro dokské obyvatele.

Za křižovatkou u Starých Splavů se rozprostírá nádherná tajemná krajina, která inspirovala mnoho romantiků. Hluboké rokle, ve kterých je šero i za slunečného parna, skalní průchody, kde se sníh často udrží až do června, bizarní kamenné útvary dodnes přinášejí potěšení mnoha návštěvníkům. Opodál se vypíná vrch Šedina (473m), Maršovická hora (519m) a Holý vrch (423m). Nad obcí se u vodní hladiny vypíná Jarmilina skála.

Osada Nová Skalka pod kopcem Šedina je ukázkou idylické vsi. Pokud se sem vydáte, vzpomeňte na českého velikána Járu Cimrmana, který tu strávil třicáté druhé narozeniny.